Starostlivosť o machové obrazy

Ako zachovať krásu machového obrazu čo najdlhšie?

Obrazom zo stabilizovaného machu vyhovujú bežné interiérové podmienky, ktoré sú vhodné aj pre ľudí. Dlhodobé teplotné výkyvy preto nie sú vhodné, rovnako ako aj privysoká alebo prinízka vlhkosť vzduchu.

Stabilizovaný mach rovnako ako ten v prírode, nepotrebuje priame slnečné svetlo. Obraz zo stabilizovaného machu a rastlín preto umiestnite na stenu, kde nebude v kontakte s priamym svetelným zdrojom. Priame slnečné žiarenie, ale aj silné umelé osvetlenie môže viesť k zmene farebnosti machového obrazu.

Machové obrazy sú vyrobené zo stabilizovaného machu a rastlín, ktoré už nepotrebujú rásť, nepotrebujú živiny. Proces stabilizácie uchováva mach a rastliny z estetickej stránky ako živé, uchováva všetky ich vlastnosti, ale už to nie je živý materiál. Machový obraz preto nepotrebuje žiadnu údržbu. Nie je vhodné ho rosiť, ani polievať. Po náhodnom kontakte s vodou ho šetrne osušte, nechajte vyschnúť vo vetranom priestore, ale nie na priamom slnku.

Drevené rámy machových obrazov boli ošetrené a upravené ochranným ekologickým náterom interiérových farieb. Nie je preto potrebné ich dodatočne upravovať.

Machové obrazy sú prirodzene odolné voči prachu. V prípade potreby odporúčame len jemne prefúkať, na väčšie plochy pomôže fén na najnižšom stupni studeného vzduchu.

Stabilizovaný mach a rastliny sú ekologicky stabilizované a prifarbované zdravotne neškodnými farbami. V žiadnom prípade ale nie sú určené ku priamej konzumácii, preto ich chráňte pred malými deťmi, ale aj pred svojimi zvieracími miláčikmi.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok ohľadom údržby machového obrazu sa obráťte na svojho predajcu, sebestova.sk.

Želáme Vám, aby ste si krásu prírody užívali dennodenne vo svojom domove pri pohľade na Váš machový obraz. Bol vyrobený pre Vás ručne a s láskou.

Ďakujeme za Vašu priazeň.

care_mach