O mne

Pár rokov dozadu som sa stretla s machovými stenami v jednej televíznej relácii. Ihneď som sa zamilovala. Zamilovala do Machu. Ale vtedy mi ani len nenapadlo, že ma bude aj niekedy živiť. Cesta k založeniu si živnosti na tento účel bola ešte kľukatá. Covidový čas, rozhádaná spoločnosť, energetická kríza, strach a neistoty v spoločnosti v každom smere. Motto, ten správny čas je "práve teraz a tu" ma však presvedčilo. Rovnako aj inšpirácie, ktoré prišli od cudzích ľudí, ktorých mi poslal vesmír, som si vzala k srdcu a rozhodla  som sa robiť to, čo ma bytostne napĺňa a teší. Spomeniem aj môj obľúbený Coelhov citát, že keď po niečom veľmi túžite, celý vesmír sa spojí, aby vám to splnil. 

Ako to v jednoosobovom podnikaní beží, na všetko som sama. Preto som aj s napísaním tejto sekcie na svojom e-shope dlho váhala. Určite nechcem, aby to vyznelo ako samochvála. Podnikanie v jednej osobe má svoje výhody, ale aj mínusy. Medzi tie, ktoré pociťujem asi najviac sú, že nemám s kým preberať svoje nápady, chýba mi rada, žartovanie a smiech s kolegami, sem tam aj od šéfa :D, tak otravujem svojich najbližších, priateľov, najnovšie aj svojich zákazníkov. Ďakujem za všetkých. 

Rovnako, ani mach si v záhrade nepestujem. Stabilizovaný mach je mojou prioritou číslo jedna a kupujem ho z prvej ruky, priamo od overeného európskeho výrobcu. Je preto vždy čerstvý, kvalitný a neprestáty. Som spokojná s jeho kvalitou a mám ju overenú  nielen na svojich obrazoch doma, ale aj na obrazoch spokojných zákazníkov. Ani drevený základ mojich obrazov neriešim sama. Na to som si našla skvelých pomocníkov - dodávateľov. Obdivujem ich skvelú prácu a teším sa z našej výbornej spolupráce. Jednoducho nám to "klape". Keď prídem s nápadom, snažia sa nájsť preň technické riešenie a ja im verím, že daný drevený základ bude dokonalý, v zmysle "to pravé orechové". Dokončovacie práce, natieranie, fixovanie už robím vo svojej réžii. Opäť je to pre mňa kreatívna výzva. Rovnako ako tvorba samotného obrazu. Najskôr príde nápad a až potom ukladám a lepím mach. Nie je to však také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Sama som si niekedy prekážkou a neustále dokončovanie ma vie parádne vytočiť. Čiže, nie je to také ľahké byť na všetko sama. Teda ako so všetkým.  Nemala som na začiatku ani potuchy, že aj e-shop a všetky technické veci, čo sa týkajú jeho založenia, pripojenia, domény, vyskladania všetkých popiskov, produktov, obrázkov budem robiť sama. Stala som sa medzičasom aj fotografkou, grafičkou, copywriterom, SEO odborníkom, dizajnérom, predajcom, PR manažérom. Tieto  posledné práce som už síce predtým nejaký čas robila, ale bolo ich treba oprášiť po dvoch materských dovolenkách a najmä prispôsobiť svojmu vlastnému podnikaniu. 

A to podnikanie zvládam len vďaka mojej rodine, môjmu manželovi, mamine a najmä mojim skvelým kamoškám. Všetkým ďakujem za podporu. Podnikanie je obrovská robota nie len na mojich obrazoch, ale aj na sebe. Odmalička som túžila po večnej kráse. Krása je pre mňa stelesnením dobra. Vďaka stabilizovaným machom a kvetom, ktoré si udržia svoju "večnú krásu" večnosť, som si ukradla niečo z nesmrteľnosti Fausta a túto nesmrteľnú krásu chcem ponúkať vám, aby ste mali kúsok lesa, kúsok večnej prírody u vás doma, vo vašom priestore a skrášľovali si nielen váš príbytok, ale aj vaše pocity a myšlienky. Pohľad na niečo pekné vie človeku spríjemniť minúty, dokonca deň, týždeň i roky. Vlastne celý jeho život...

Tvoriť pre vás originálne a krásne machové obrazy je pre mňa obrovská výzva. A okrem toho, veľká dávka trpezlivosti, kreativity a pokory. Toto sú vlastnosti, ktoré mi moje podnikanie na oplátku dáva. Verím, že tieto slová nie sú iba o mne a vlastne budú inšpirovať aj vás. Ktovie k čomu. Ďakujem, že ste mi venovali váš čas, ktorý je pre mňa darom, ďakujem, že ste, lebo bez vás by som nemala pre koho tvoriť svoje machové obrazy. 

S láskou

Šebestová